Podróż służbowa – jak pakować się efektywnie?

Opublikowany : 2019-10-16 11:44:20

Podróż służbowa – jak pakować się efektywnie?

Mianem podróży służbowej określić można zadania, jakie niesie ze sobą codzienne życie tylko w trudniejszych warunkach. Samolot, pociąg czy autokar – każdy z określonych środków transportu niesie ze sobą konieczność zabrania ze sobą strojów mieszczących się w jednej, niewielkiej walizce lub torbie podróżnej.


Przemyśl wybór garderoby

W podróży będziesz mieć ograniczony dostęp do ilości garderoby, warto więc przemyśleć dokładnie, co chcemy zabrać ze sobą. W służbową podróż zabieramy ze sobą z reguły jeden, dwa, maksymalnie trzy garnitury. Pakowanie wymaga więc odpowiedniego zaplanowania tego procesu, dostosowując ilość dodatków względem podstawowych części garderoby. Wszystkich tych panów, którzy sądzą, że zabierając ze sobą jeden garnitur, do którego będą wymieniać koszulę i resztę dodatków ostrzegamy, że taka postawa wiąże się z pewnym ryzykiem. Wystarczy niemiła niespodzianka w podróży – wylany przez stewardessę sok, czy też brudna plama powstała po niefortunnym przejeździe taksówki po kałuży i będziemy zmuszeni oddać nasz garnitur do pralni. Na wszelki wypadek w podróżnej garderobie powinien znaleźć się dodatkowy garnitur. W innym razie, gdy spotka Cię przykry wypadek – czekać Cię będą pośpieszne zakupy, które nie zawsze mogą sprostać Twoim oczekiwaniom.


Zadbaj o swoje dodatki

Koszule, krawaty, muszki oraz paski do spodni warto pakować w taki sposób, by w podróży nie zajmowały zbyt wiele miejsca ale i tak, by nie uległy odkształceniu. Zwróć uwagę zwłaszcza na koszule – im bardziej precyzyjnie będą one spakowane, tym łatwiej później będzie je założyć, nawet w przypadku, gdy okaże się, że w hotelu nie będzie żelazka. Szczególną uwagę warto poświęcić też krawatom, których rozprostowanie może okazać się trudne. Istnieje kilka metod na poprawne ułożenie krawata w walizce. Pierwszą jest jego owinięcie wokół dłoni i umieszczenie w narożniku walizki, gdzie nie zostanie przygnieciony. Druga metoda polega na umieszczeniu zwiniętego krawata w kołnierzyku koszuli. Kolejna polegać będzie na złożeniu krawata na pół i umieszczeniu go w walizce na wierzchu, bądź na jej dnie. W podroży służbowej warto mieć ze sobą kilka krawatów – przede wszystkim na wysokie ryzyko ich zaplamienia. Zasada zwijania przedmiotu wokół własnej osi obowiązuje też w przypadku pasków. Skórzany pasek do spodni warto zawinąć w rulon i włożyć na spód walizki.


Preparaty do impregnacji i szczotki – Twoi przyjaciele w podróży

Gentleman zawsze powinien pamiętać o czystym kołnierzyku i mankietach koszuli, a także o wypastowanym obuwiu. W tym celu w Twojej walizce powinna się znaleźć odpowiednia pasta przeznaczona do rodzaju skóry, z którego zostały wykonane Twoje buty oraz produkt do ich impregnacji, zabezpieczający przed przemoczeniem. Równie niezbędna w podróży będzie szczotka do ubrań. Odradzamy przy tym stosowanie rolek z pokrytym klejem papierem, które mogą uszkodzić delikatne tkaniny.


Postaw na odpowiednią walizkę lub torbę podróżną

W przypadku, gdy wybieramy się w dłuższą podróż służbową warto postawić na odpowiednią walizkę – im większy bagaż, tym lepiej sprawdzą się walizki na kółkach, z wysuwanymi, teleskopowymi rączkami, ułatwiające jego przenoszenie z miejsca na miejsce. W przypadku podróży samolotem warto skorzystać z dużej, zasuwanej torby na ubrania, w której możemy umieścić garnitury. Najpraktyczniejszym i ultramodnym rozwiązaniem będzie zabranie ze sobą męskiej torby podróżnej, którą wykorzystasz nie tylko w podróży służbowej, ale i podczas weekendowych, niezobowiązujących wypadów, a nawet na co dzień – podczas zakupów czy wyjść na siłownię.


Torby weekendowe Brodrene – w podróży i na co dzień

Podczas wyboru męskiej torby weekendowej warto zwrócić uwagę na jej pojemność oraz rodzaj materiału, z którego została ona wykonana. Najlepszym towarzystwem dla służbowego stroju będzie torba wykonana ze skóry naturalnej w klasycznej czerni lub odcieniu brązu. Sprawdź ofertę sklepu internetowego brodrene.eu. Znajdziesz tam torby weekendowe powstałe w oparciu o nowoczesny, męski styl połączony z klasycznym, minimalistycznym wzornictwem, opartym na włoskim stylu szycia. Zorientowanie na każdy szczegół podczas produkcji, odpowiednio dobierane kawałki skóry oraz wygodne, pojemne wnętrze to główne atuty, na których skupiają się projektanci polskiej marki. Torby weekendowe Brodrene powstają ze skóry vintage – celowe postarzenie produktu nadaje mu charakterystycznego, męskiego sznytu. Ich wygodne rączki ułatwią Ci przenoszenie bagażu, a dodatkowy, dopinany pasek pozwoli na swobodne umieszczenie go na ramieniu. Wewnątrz skórzanej torby Brodrene znajdziesz jedną, pojemną komorę oraz dodatkową kieszeń, w której możesz umieścić niezbędne dokumenty. Męskie torby weekendowe Brodrene to nie tylko komfort podróżowania, ale i stylowy dodatek, idealnie uzupełniający stylizację z garniturem w roli głównej.


męskie torby weekendowe Brodrene

Udostępnij wpis

Newsletter

Zyskaj 5% na zakupy

Chcesz otrzymywać aktualne informacje o promocjach oraz nowościach w sklepie? Dołącz do Naszego newslettera i przygotuj się na olbrzymią dawkę cenowych szaleństw


Newsletter

Zyskaj 5% na zakupy

Chcesz otrzymywać aktualne informacje o promocjach oraz nowościach w sklepie? Dołącz do Naszego newslettera i przygotuj się na olbrzymią dawkę cenowych szaleństw

X

Co nowego?

Aktualności

Nie dodano kanału RSS