Wszystko, co powinieneś wiedzieć o skórze naturalnej

Opublikowany : 2020-05-19 11:50:14

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o skórze naturalnej

Skóra naturalna jest jednym z najbardziej popularnych materiałów wykorzystywanych do produkcji obuwia oraz elementów galanterii skórzanej. Jej najważniejszymi cechami jest trwałość oraz trudny do podrobienia, stylowy wygląd. W porównaniu do skóry ekologicznej proces starzenia tego materiału przebiega w dużo bardziej przyjemny dla oka sposób – często bywa tak, że tego rodzaju skóra starzejąc się, nabiera indywidualnych cech, dzięki czemu jest jeszcze bardziej atrakcyjna oraz unikalna. Marka Brodrene projektując swoje kolekcje galanterii stawia na uniwersalne, męskie torby na ramię, torby weekendowe, czy męskie portfele wykonane właśnie miedzy innymi z tego materiału. Warto przyjrzeć się poszczególnym rodzajom skóry naturalnej, by móc odpowiednio je rozpoznać oraz pielęgnować. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę poszczególnych rodzajów skóry naturalnej oraz sposoby ich właściwej pielęgnacji.

Skóra licowa

Często bywa nazywana także skórą gładką. Skóra licowa to taka, w której wierzchnia warstwa skóry właściwej jest wyprawiona na zewnątrz, bez względu na to, jak grube jest naturalne lico. Dzięki odpowiedniej technice, polegającej na pokryciu skóry licowej woskiem jej powierzchnia jest gładka, otrzymując tym samym nowe właściwości oraz strukturę, stając się odporną na brud oraz przemakanie. Najczęściej spotykanym rodzajem skóry licowej jest skóra bydlęca, czasami używane są także skóry cielęce lub jagnięce, jednak ze względu na swoją strukturę są one dużo bardziej delikatne. Jak każdy rodzaj skóry, tak i ta wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Renowacja skóry licowej to proces oparty na czyszczeniu, odpowiednim nawilżeniu oraz dostarczeniu substancji odżywczych obuwiu lub elementom galanterii wykonanym ze skóry licowej, a także impregnacji, która uchroni przedmiot przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych. W sklepie brodrene.eu znajdziesz wiele produktów stworzonych ze skóry licowej. Sprawdź ofertę pojemnych, męskich toreb na laptop w uniwersalnych kolorach oraz klasycznych portfeli.

skóralicowa

Skóra surowa

W odróżnieniu od skór licowych skóra surowa posiada szorstką warstwę wierzchnią. Do tego rodzaju skóry możemy zaliczyć między innymi popularne i stylowe skóry nubukowe, welurowe oraz zamszowe. Zamsz i nubuk często bywają ze sobą mylone. Warto wiedzieć, że nubuk stanowi oszlifowaną, wierzchnią warstwę skóry, która charakteryzuje się krótkim włosiem. Gdy ją oszlifujemy, na jej powierzchni pozostaje delikatny meszek, który po przeciągnięciu po nim palcem pozostawia ciemny lub jasny ślad, wynikający ze zmiany kierunku ułożenia włosia. Z kolei zamsz jest odpowiednio przygotowaną odwrotną częścią skóry, czyli spodem. W przeciwieństwie do nubuku meszek na powierzchni zamszu wyróżnia się dłuższym włosiem. Równie popularnym rodzajem skóry naturalnej jest welur, będący odmianą zamszu. Wszystkie rodzaje surowych skór naturalnych wymagają odpowiedniej pielęgnacji za pomocą produktów do tego przeznaczonych, które odżywią ją, zachowując jej naturalną strukturę.

Skóra lakierowana

Tego rodzaju skóra, wykorzystywana przede wszystkim w damskiej galanterii skórzanej cechuje się bardzo wysokim, wręcz lustrzanym odbiciem. Spektakularny efekt jest uzyskiwany za pomocą specjalnych lakierów, którymi pokrywa się skórę w ostatnich etapach jej produkcji. Tego rodzaju skóra wymaga szczególnej troski ze względu na podatność na uszkodzenia mechaniczne.

Skóra antykowana

Skóra antykowana doskonale wpisuje się w modę na dodatki w stylu vintage. Dzięki charakterystycznej, szorstkiej powierzchni uzyskanej dzięki naniesieniu na nią w sposób nierównomierny warstwy połyskowej skóra przyjmuje wygląd lekko postarzonej, nadjedzonej zębem czasu. Męskie teczki oraz portfele w odcieniach brązu i szarości, wykonane w stylistyce vintage doskonale prezentują się wykonane właśnie z tego rodzaju skóry.

skóraantykowana

Udostępnij wpis

Newsletter

Zyskaj 5% na zakupy

Chcesz otrzymywać aktualne informacje o promocjach oraz nowościach w sklepie? Dołącz do Naszego newslettera i przygotuj się na olbrzymią dawkę cenowych szaleństw


Newsletter

Zyskaj 5% na zakupy

Chcesz otrzymywać aktualne informacje o promocjach oraz nowościach w sklepie? Dołącz do Naszego newslettera i przygotuj się na olbrzymią dawkę cenowych szaleństw

X

Co nowego?

Aktualności

Nie dodano kanału RSS