Pielęgnacja i konserwacja

Pielęgnacja i konserwacja

Skóry nowe jak je odpowiednio przeprowadzić renowację?

Częstość użytkowania ma ogromny wpływ na galanterię skórzaną, dlatego należy ją raz na pół roku konserwować woskiem. Ten produkt idealnie nadaje się do skór gładkich przedłużając żywotność. Blaknięcie, wysychanie, zamakanie i ścieranie nie będą już problemem, ponieważ chroni powierzchnię galanterii. W przypadku zabrudzeń należy wyczyścić skórę łagodnym środkiem czyszczącym. Skóry naturalne otwarte, łatwo ulegają zabrudzeniu, więc należy zakonserwować środkiem, który będzie miał silne działanie zabezpieczające przed działaniem wody i tłuszczy.

Natomiast z rodzajem toreb ze skóry szorstkiej (nubuk, welur) należy z racji tego, iż bardzo łatwo się brudzą postępować ostrożnie. Impregnat do skór szorstkich ma za zadanie przed wilgocią. Polecamy mocno zabrudzone torby prać z użyciem koncentratu do prania skóry w pralce lub ręcznie.

Od czego rozpocząć przy konserwacji skór starych?

Przed konserwacją należy wyczyścić skórę łagodnym środkiem czyszczącym, ale nie zamoczyć jej zbytnio. Do konserwacji wierzchniej warstwy skór łamliwych zalecamy konserwację środkiem. Dzięki zawartym w nim Przeciwutleniacze zawarte w nim hamują rozkład skóry, a filtry UV mają na celu chronić wierzchnie warstwy starych i drogich skór przed blaknięciem i wysychaniem. Dodatkowo skóra staje się miękka w dotyku. Końcowym etapem będzie zabezpieczenie skóry środkiem natłuszczającym. Dla skór nie łamliwych jest to środek wystarczający. W przypadku mocnych uszkodzeń, wyblaknięć i zadrapań dobrym rozwiązaniem będzie zabieg przy pomocy farby tonującej, który odświeży i przywróci oryginalny kolor, a przy okazji zabezpieczy wierzchnią warstwę skóry.

Skóra antykowana

Skóra antykowana jest specjalnie opracowana dla Brødrene

przy użyciu wyłącznie najwyższej jakości naturalnych skór. Możliwe znaki i zadrapania należy postrzegać jako naturalną część skóry / produktu i nie mogą być traktowane jako uszkodzenie czy błąd.

Brødrene celowo stosując skóry, która została poprzez jak kilka procesów chemicznych. Ze względu na naturalny proces starzenia się skóry, może się zmieniać kolor oraz tekstura co należy uznać za naturalną część historii produktów.

Z biegiem czasu, światło słoneczne, oleje i inne czynniki będą zmieniać torbę Brødrene czyniąc ją jedyną w swoim rodzaju. Przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji, torba Brødrene słóżyć będzie Tobie przez lata. Najlepszym sposobem, aby dbać o skórę antkowaną i produkt Brødrene to po prostu go używać, ale zawsze należy robić to ostrożnie. skóra naturalna to solidny i wytrzymały materiał, który może wytrzymać wiele lat, ale ma granice. Dlatego należy unikać skrajnych temperatur, wykorzystania do celów inny niż przeznaczenie torby i bezpośredni kontakt z mokryą i wilgotną powierzchnią.

Brødrene zaleca pielęgnację skór antykowanych specjalną odżywką lub tłuszczem, gdy jest to konieczne.Tłuszcz zapewni odpowiednie nawilżenie skóry, aby utrzymać skórę elastyczną i zapobiec jej wysychaniu oraz pękaniu. Stosowanie odżywki do skóry będzie również nadawać bogatszy i głębszy kolor skóry oraz zabezpieczy materiał przed zniszczeniami.

Tekstylia

Poszczególne materiały stosowane w naszych produktach, stanowią głównie cordura lub tkane płótno, które są starannie wybierane pod kątem ich możliwości technicznych. Wszystkie tkaniny Brødrene posiadają powłokę wodoodporną. Jednakże nie gwarantują one 100% wodoodporności przy długotrwałym działaniu wody czy wilgoci.

Produkty do renowacji i pielęgnacji skóry naturalnej

Rekomendacje Brødrene Bags & Accesories

Skóra licowaPasty i kremy

PASTA DO BUTÓW / WOSK 50ML - PUSZKA SAPHIR

PASTA DO BUTÓW WOSK SAPHIR MEDAILLE D'OR 50ML

COCCINE - PASTA W PUSZCE METALOWEJ

SAPHIR POMMADIER 50ML - KREM DO SKÓRY

SHOE CREAM TARRAGO 50ML - KREM DO SKÓR KOLORÓW

Tłuszcze

DUBBIN TARRAGO 100ML - ODŻYWCZY TŁUSZCZ DO SKÓR

COCCINE - TŁUSZCZ DO SKÓR 50 ML

DUBBIN BEZBARWNY TŁUSZCZ DO SKÓR 100ML SAPHIR MEDAILLE D'OR

DUBBIN HP 100ML - TŁUSZCZ SAPHIR

TŁUSZCZ DO SKÓR PALC 210 ML

Skóra antykowana

Tłuszcze

DUBBIN TARRAGO 100ML - ODŻYWCZY TŁUSZCZ DO SKÓR

COCCINE - TŁUSZCZ DO SKÓR 50 ML

DUBBIN BEZBARWNY TŁUSZCZ DO SKÓR 100ML SAPHIR MEDAILLE D'OR

DUBBIN HP 100ML - TŁUSZCZ SAPHIR

TŁUSZCZ DO SKÓR PALC 210 ML

COCCINE ANTIQUE CREME 50 ML - KREM DO SKÓR ANTYKOWANYCH

Nukuck / Zamsz

Pasty

BAMA - PASTA W PŁYNIE DO ZAMSZU I NUBUKU

COCCINE SUEDE – DO ZAMSZU NUBUKU 75 ML

PASTA DO BUTÓW NUBUCK SUEDE 75ML ZAMSZ

RENOWATOR PASTA DO ZAMSZU I NUBUKU 200ML - SAPHIR RENOVETINE

Impregnaty i protektory do skór

BAMA - IMPREGNAT POWER PROTECTOR 300 ML

COCCINE - IMPREGNAT UNIWERSALNY ANTIACQUA 250 ML

NANO PROTECTOR SPRAY 400ML HIGH TECH IMPREGNACJA SKÓRY

Czyszczenie skór

UNIVERSAL CLEANER 125ML - PŁYN DO CZYSZCZENIA SKÓR

NUBUCK SUEDE CLEANER 75ML - DO NUBUKU I ZAMSZU

COCCINE NUBUCK CLEANER – PIANKA CZYSZCZĄCA 100 ML

COCCINE PULITORE – ZMYWACZ DO SKÓR LICOWYCH 75 ML

COCCINE RENOWA – KREM CZYSZCZĄCY ZESTAW 50 MLPolecamy preparaty do renowacji i pielęgnacji skór w sklepie partnerskim www.gentle-man.pl

- 20% na wszystkie produkty do skór naturalnych

KOD: brodrene

Newsletter

Zyskaj 5% na zakupy

Chcesz otrzymywać aktualne informacje o promocjach oraz nowościach w sklepie? Dołącz do Naszego newslettera i przygotuj się na olbrzymią dawkę cenowych szaleństw


Newsletter

Zyskaj 5% na zakupy

Chcesz otrzymywać aktualne informacje o promocjach oraz nowościach w sklepie? Dołącz do Naszego newslettera i przygotuj się na olbrzymią dawkę cenowych szaleństw

X

Co nowego?

Aktualności

Nie dodano kanału RSS